wtorek, 19 kwietnia 2022

Święta, święta i .... oktawa :)

Święta, Święta i .......oktawa :) 
Tak jeszcze nie koniec świętowania i czerpania łask z tajemnicy Zmartwychwstania, jednak chciałabym już podsumować to co za nami, bo naprawdę wiele się działo!
W tym roku pierszy dzień Świąt spędzaliśmy w naszym domu goszcząc moich rodziców, a drugi dzień to my odwiedziliśmy jednych i drugich rodziców.
Jak co roku ten czas był bardzo bogaty w duchowe przeżycia, większość czasu spędzona albo w kuchni, alo w kościele :)
W tym roku kolejny raz z Karolem przygotowywaliśmy czuwanie przy grobie, więc kilka nocek przed Świętami spędziłam na przygotowaniach. Wkładam w to zawsze wiele serca, modlitwy i czas spędzony na tym uważam za najlepsze osobiste rekolekcje.  
W tym roku również przeżycia duchowe ubogacało to, że odważyłam się zaśpiewać psalm razem  z K., a podczas samych Świąt grałam na bębnie w trakcie mszy. To był naprawdę piękny....wyczerpujący fizycznie, ale dodający mocy duchowej czas :)
Czy ja już wspominałam, że kocham okres Wielkanocny? :)
Fascynują mnie wszelkie liturgie i obrzędy, które odkrywam. Są niezwykle głębokie, skłaniają do zatrzymania się, a potem ta radość ze Zmartwychwstania :) 

W naszym domu również wiele się działo...
Uwiecznione mam nasze dni od Wielkiej Soboty...niewiele zostawało czasu na robienie zdjęć, więc wiele z nich powstało przy użyciu telefonu.

Zacznę od naszego zwyczaju Wielkosobotniego. Wieczorem dzieci w doniczkach zasiewają cukrowe jajeczka, podlewają je, a w Wielkanocny poranek cieszą się z  tego co wyrosło :) 
A tam czekają pyszne, świąteczne lizaki...
Ileż to przynosi emocji :)


Hanusia tworzyła dla mnie dekoracje na lodówkę :) A razem piekłyśmy pyszności.. Dobrze jest mieć tylu pomocników :)Byliśmy również ze święconką...
Zadziwiające, że na święceniu pokarmów kościół zawsze pęka w szwach, a podczas liturgii Wielkiego Tygodnia niekoniecznie.
Tutaj już świętując w niedzielny poranek..


Co roku jednym z najbardziej kuszących smakołyków jest baba wielkanocna i jej ozdoby cukrowe, o lukrze nie wspominając...w tym roku najtrudniej było się powstrzymać Staszkowi hihi Przykicał do nas zajączek, chyba już tradycyjnie zostawił małe niespodzianki z Lego :)

A  jednym z najbardziej wyczekiwanych momentów Wielkiej Nocy są nasze tańce i śpiewy :)
Po ciszy Wielkiego Tygodnia uwielbiamy głośno cieszyć się Zmartwychwstaniem :)
Jest mnóstwo piosenek, które o tym opowiadają. Szkoda, że nie są tak znane jak kolędy. Staramy się, by Wielkanoc była bardzo radosna i taka muzyka też nam towarzyszy!!!
W tym roku mieliśmy również przemiłego gościa, który spędził z naszą rodzinką świąteczną niedzielę. W naszej parafii gościliśmy kleryka pochodzącego z Ukrainy. Jestem pewna, że ten czas był bardzo ubogacający dla obu stron :)
Popołudnie spędziliśmy na dłuuugim, leśnym spacerze :)Krysia i babcia...największe fanki pięknej biżuterii i jasnych ciuchów :) Krysia mały klon babci :)No i spójrzcie co obudziło mnie w poniedziałkowy poranek....
Nie miałam szans... Na koniec trochę naszych dekoracji... 
Kolorowe ciasteczka, zabrakło czasu na ambitniejsze dekorowanie, jednak uważam,że i tak są urocze :)


I kilka prezentów, które tak bardzo cieszą..
Jajko zrobione przez uzdolnioną przyjaciółkę towarzyszy nam co roku..


Bolesławiecki baranek i zakochane króliczki tegoroczne prezenty od męża :)
Cudowny króliczek, od kochanej Tynki..na pewno będzie z nami co roku!W międzyczasie tego wszystkiego świętowaliśmy rocznicę ślubu...
Pewnie napiszę o tym więcej, póki co prezent od kleryka Augustyna :)...oraz moich rodziców..


W bukiecie tulipanów były kwitnące gałązki drzewa, przy którym robiliśmy sobie sesję ślubną :) Wspaniała niespodzianka. 
Kochani niech ta radość w nas trwa...
i pamiętajcie...     Święta, śwęta      i      OKTAWA    :) :) :) 

1 komentarz:

  1. Pięknie u Was i śliczne macie obrazy religijne. Można się od Was uczyć jak obchodzić święta. Wszystkiego dobrego z okazji rocznicy ślubu, kolejnych szczęśliwych lat w zdrowiu oraz obfitych łask Bożych i opieki Mateczki.

    OdpowiedzUsuń