sobota, 7 stycznia 2017

Lodowe witraże..

Witajcie,
dzisiaj tak szybciutko...może Was zainspirujemy do mroźnej twórczości, by jak najlepiej wykozrystać ten szalony atak zimy ;)
Niestety z powodu ospy jesteśmy uwięzieni w domu i nie możemy cieszyć się urokami tej pięknej pory roku...póki co omijają nas szczypiące policzki, trzeszczące buty i zamarzający oddech, ale nie dajemy się i jak zwykle tworzymy..
Tym razem powstały lodowe witraże...coś pięknego!
Zaangażowani całą rodziną stworzyliśmy zamarzające obrazy, któe wyglądają po prostu bajecznie, tak łatwo je wykonać, a efekt zachwyca!
Żadne ze zdjęć nie oddaje uroku witraży, a piękno ich zmienia się zależnie od tego, czy świeci słońce i pod jakim kątem, czy zapada zmrok i delikatnie oświetlają je świąteczne lamkpi...koniecznie spróbujcie!
dybym miała własn ogród ozodobiłabym witrażami wszystkie drzewa :D :D


Najpierw do płaskich pojemników nalaliśmy wody, którą dziewczyny wcześniej podbarwiły plakatówkami. Mi ososbiście podobają się najbardziej chyba takie bezbarwne z czystej wody, ale nie chciałam psuć dziewczynom frajdy :) Potem zatapiałyśmy w wodzie to co znalazłyśmy pod ręką...goździki, suszone porańcze, liść laurowy. Tak przygotowane pojemniki wystawiliśmy na balkon...czyli na działanie siarczystego mrozu :D

Nie wiem czy to za sprawą dodanej farby, ale strasznie długo woda ta zamarzała, byliśmy bardzo zdziwieni, kiedy jednak to nastąpiło K. rozgrzewał nad palnikiem gwoździa, którym "wycinał" dziurki w witrażach. Działać trzeba było w pośpiechu, bo obrazki szybko topniały. 
Jeszcze tylko sznureczek i na mróz...ozdabiamy drzewa, balkony, płoty...i zachwycamy się pięknem naszego małego dzieła sztuki :)

Jak to wspaniale cieszyć się z tak prostych rzeczy..
za każdym razem kiedy wchodzę do pokoju i widzę nasze witraże, to serce mi się raduje, że po raz kolejny mam dowód, że tak niewiele trzeba.....

A gdyby zabawy lodowe przypadły Wam do gustu, to spróbujcie koniecznie zamrozić bańki mydlane! Wspaniała zabawa dla dużych i małych...potrzeba płynu do baniek i mrozu przynajmniej -7 :) Najpierw pięknie zamarzają, a potem cała frajda w ich kruszeniu :)

5 komentarzy:

 1. Idealny pomysł z takimi witrażami, a że siarczysty mróz za oknem, to będzie na czym zawiesić oko przez szybę :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ospa powiadasz, nas dopadła w pierwszy dzień wakacji.
  Mam nadzieję że maleństwo przejdzie chorobę bez większych problemów i wiatrówka pozostanie już tylko wspomnieniem.
  Pomysł na witraże fantastyczny, mroziliśmy kiedyś hydro-kulki w podobny sposób.
  U nas w ramach dzisiejszych, chorobowych atrakcji , wspólne lepienie pierogów ;)
  Zdrowia!

  OdpowiedzUsuń
 3. Jestem tu pierwszy raz i jestem zauroczona ciepłem Twojego domu. Uśmiech, miłość i oddanie. Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję serdecznie i mam nadzieję, że będziesz u nas często gościć :)

   Usuń
 4. Świetny pomysł...zapisuję, żeby w zimie nie zapomnieć o nim :)

  OdpowiedzUsuń