wtorek, 5 czerwca 2018

Wielki Dzień Miriam

Witajcie Kochani!
Trochę mnie tutaj nie było, ale wydarzenia związane z ostatnim miesiącem pochłonęły nas kompletnie. Działo się naprawdę wiele, ale najważniejszy był oczywiście dzień, w którym Miriam po raz pierwszy przyjęła do swojego serca Pana Jezusa.
Dokładnie rok wcześniej rozpoczęliśmy przygotowania duchowe do tego pięknego wydarzenia i naprawdę myślę, że dobrze ten czas wykorzystaliśmy. Jestem dumna, ponieważ wiem, że Miriam była świadoma tego jaki wielki dar otrzymuje i rozumiała jego znaczenie. Mówiąc szczerze niewielu z rodziców przykłada wagę do tego, by swoje dziecko w jakikolwiek sposób przygotować na ten moment, ale wiem też, że się da i jeśli jeszcze przed Wami Pierwsza Komunia dziecka, to koniecznie spróbujcie poświęcić trochę czasu na wspólne rozmowy, może ciekawe filmy religijne, czy uczestnictwo w jakiś ciekawych wydarzeniach...czasem po prostu wspólne słuchanie muzyki chrześcijańskiej może być bardzo pomocne :)
Naprawdę cieszę się, bo wiem, że nam się udało, także jeśli chodzi o kwestię prezentów komunijnych. Miriam otrzymała podarunki niezwykle przemyślane przez gości, dopasowane do niej, a co najważniejsze nie przyćmiewające charakteru święta.
Bardzo nam zależało. by ten dzień był wyjątkowy i bardzo odświętny. Miriam była niezwykle przejęta, emocje i upał niestety ją osłabiły, ale ostatecznie wszystko dobrze się skończyło :)


 Świętowała z nami najbliższa rodzina :)Oczywiście tort oraz reszta wystroju obowiązkowo były niebieskie..


Wiecie co, chociaż przeraża mnie to w jaką stronę idzie obdarowywanie dzieci prezentami komunijnymi, to udało nam się znaleźć kompromis. Zamiast kolejnego elektronicznego gadżetu można spełnić inne dziecięce marzenie...jednym z przykładów jest flet poprzeczny, który będzie przepiękną pamiątką na całe życie.A tak naprawdę to niesamowite, kiedy człowiek uświadamia sobie jaka ogromna odpowiedzialność na nim spoczywa. Jak wiele zależy od naszego nastawienia, podejścia i przede wszystkim od tego jaki sami dajemy przykład swoim życiem i postępowaniem..Dzięki Pierwszej Komunii Miriam ja przypomniałam sobie jakie znaczenie ma w naszym życiu spowiedź..to takie wzruszające widzieć swoje dziecko, które niedawno takie maleńkie było, a teraz z wielkim zaangażowaniem przygotowuje się do tego trudnego sakramentu jakim jest pojednanie. Kiedy widzisz swoją córkę, która tak dojrzale do tego podchodzi i czujesz z jaką wiarą i ufnością wkracza na nową drogę..
Kocham je nad życie i marzę o tym, bym umiała im wskazać Dobrą Drogę..

Zakończenie tego dnia było bardzo zaskakujące :)
Jeden z prezentów (a właściwie to nawet kilka) było bardzo tajemniczych. Miriam dostała szalik do przewiązania oczu i dokładną instrukcję co dalej z tym zrobić...
Musiała jednak poczekać do końca przyjęcia..
Tego to się kompletnie nie spodziewała. Zupełnie nieoczekiwanie udało nam się spełnić jedno z największych marzeń Miriam...i to dokładnie w takim czasie.. To bardzo wzruszający moment..
Własny ogród..

Miriam była tak onieśmielona, że dopiero po długim czasie dotarło do niej co się wdarzyło :) A potem to już był szał :) :)

Za nami naprawdę piękny czas, oby teraz nie zapomnieć o tym, że ten Dar Najważniejszy trzeba pielęgnować w sobie właśnie jak taki gród, by nie zarósł chwastami, ale cieszył oko pięknymi kwiatami!!!

9 komentarzy:

 1. Gratuluję wzruszających przeżyć:) Piękne, kwitnące dziewczyny, a pomysł z ogrodem niebywały. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 2. Cudowny czas za Wami i za Miriam. Pięknie się do niego przygotowaliście i go przeżyliście. Najbardziej spodobał mi się ostatni prezent dla Miriam, a mianowicie ogród. Cudowny pomysł. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Wzruszający i piękny czas za Wami.:) W dzisiejszych czasach takie słowa jak Twoje to rzadkość. Pozdrawiam Waszą gromadkę i życzę Bożego błogosławieństwa.

  OdpowiedzUsuń
 4. Violetko, odkurzyłaś moje wspomnienia...nie tak dawno Ola przystępowała do sakramentu Komunii. Pamiętam te emocje, wzruszenie.
  Dziewczynki w bieli jak obłoczki. A prezentem jaki sprawiliśy Miriam sama bym nie pogardziła ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Kochani, piękne i wzruszające chwile za Wami. Niech przyjaźń Miriam z Jezusem trwa przez całe życie.

  OdpowiedzUsuń
 6. Witaj :). Trafiłam jakiś czas temu na tego bloga i bardzo mi sie tu spodobało. Szkoda, że nie piszesz. To bardzo wartościowe miejsce. Pozdrawiam serdecznie :). Ola

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo fajny blog, świetne wpisy i fotografie.
  Serdecznie pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń